היורקשייר טרייר

מידע כללי

היורקשייר טרייר הוא כלב אנגלי טהור.
הינו כלב קטן, מאוזן ושרירי. בעל קו עליון ישר וגב קצר, אך לא מכווץ. כלב פרופורציונלי מאוד.
האמונה העממית גורסת כי היורקי יועד לשמירה על ילדים קטנים מפני נשיכות עכברים בשעות הלילה: יורקי אחד נהג לשמור בראש המיטה ויורקי נוסף לרגליה, ממש כמו מלאכים שומרים – אם כי מעט יותר פרוותיים.

תכונות אופי

יורקשייר טרייר הוא גזע זעיר עם אופי מעט מורכב. זהו כלב שמסוגל להתכרבל בשמיכה על ברכי בני המשפחה כשהוא מתענג עליהם, וברגע אחד – לזנק ולצאת למרדף אחרי מה שלא יהיה, כשהוא נחוש ללמד את כל האיומים שסביבו מי הבוס. כלבי היורקי הם טריירים שנכונים להגן על הטריטוריה שלהם בכבוד.

המלצות לאילוף גורי יורקי

מומלץ לאפשר לגור היורקשייר טרייר זמן משחק עם חברים, בנוסף יש לחשוף אותו לילדים ולמבוגרים משני המינים וללמדם נימוסים טובים. חשוב לתרגל המון, ובעת החינוך לראות כעס ורצינות רבה, למרות שמדובר בכלבים זעירים. לעתים, בעליהם של כלבים מסוג זעיר מתלוננים על כך שאינם מצליחים לחנך את כלביהם לצרכים. אין מדובר בבעיה של הכלב הספציפי, אלא בקושי של רבים לדבוק בהצבת הגבולות שהם מציבים.
היורקי הוא כלב חכם, ויוכל ללמוד לעשות את הנדרש ממנו אם תסבירו לו זאת היטב ולאורך זמן עם המון תרגול.

טיפוח

כבר בשלב הראשון מקבלת הגור הזעיר המתוק שלכם, יש להבריש את הפרווה של היורקשייר טרייר מדי יום באמצעות מברשת ומסרק שאתם מקבלים מאיתנו כדי להתיר את כל הקשרים. רבים מהגזע מסתובבים עם גומייה לשיער, אך אסור להשאיר את הגומייה לשיער באותו האזור למשך זמן ממושך של מס' ימים. השארתה עלולה להרוס את פרוותם באותו המקום. חשוב להבריש את השיניים של הכלב מדי יום מרגע קבלתם, לאחר שתתרגלו לשגרת הטיפוח, התהליך אינו אמור להימשך יותר מ-15 דקות. אין לרחוץ את הכלב יותר מפעם אחת בחודש וחצי.

תסמינים של הגזע

דלקות באוזניים, יורקשיירים עלולים לסבול מאבנית מרובה בשיניים, אם לא מברישים יום יום, בעיות במשקל עודף, יורקשיירים הם כלבים מאוד גרגרנים לכן צריך להיצמד לכמויות האכלה לפי משקל, סוג המזון ולא לתת חופשי.